nChant Jazz

Zpíváme a hrajeme hravý jazz už od roku 2003. Poznávacím znakem kapely je nevtíravá pohoda při každém vystoupení. Tvoří ji hlavně tři dokonale sezpívané vokalistky, doprovázené úspornou jazzovou rytmikou. Karla Kotalová, Jana Svobodová a Lada Holaňová zpívají mnoha českými i cizími jazyky na vlastní i nevlastní poťouchlé texty. Hudební i jiný humor je vůbec nezbytnou složkou každého koncertu.

Repertoár sahá od kořínků (swingové standardy) až k moderním výhonkům jazzu. Základní inspirací je tvorba světových jazzových zpěvaček (Diana Krall, Cyrile Aimée, Melody Gardot, Aubrey Logan, Emilie-Claire Barlow, Stachy Kent, Aga Zaryan, ZAZ...)

Rytmickou sekci tvoří zakládající členové kapely: Radek Škeřík (piano, akordeon) a Daniel Vlček (kontrabas). Na bicí soupravou citlivě vaří Martin Votava.

nChant Jazz vystupuje především na sólových koncertech, dokáže ale být ozdobou či doplňkem jakékoli společenské akce (vernisáže, rauty, oslavy atd.)

Část repertoáru je zaznamenaná na CD nosičích:

  • Celkem komplikované pecky (2018)
  • Lístek z javora (2015)
  • Hoď šestku a jedem dál (2009)
  • Bach(a) Jazz (2005)

Mezi nejdůležitější počiny kapely patří úspěšný barokně-jazzový projekt Bach(a) Jazz či dvojí vystoupení na mezinárodním festivalu Jazz Goes To Town v Hradci Králové. Kapela má své stálé místo na jazzových pódiích východních Čech.

K několika písním jsou vytvořené krásné klipy na serveru youtube.